Úzkostná porucha

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Co si představíme pod pojmem úzkostná porucha? Laik by možná řekl, že jde o určitý pocit samoty. Odborník, že jde o nejčastější duševní neurotické poruchy. Úzkostné stavy nejsou nikterak příjemné a trpí jimi až třetina dospělé populace. Mnohdy samotný jedinec, který tyto poruchy pociťuje ani sám neví, co tento stav způsobuje, jak s ním naložit a jak se mu vyvarovat.

Úzkost je nepříjemný emoční stav, který vytváří strach z neznámého, ale i běžného dění kolem nás. Její důvod nelze přesně určit. Je doprovázena nepříjemnými tělesnými příznaky a v jejích šlépějích jí doprovází strach. Vzniká však jako odezva na rozpoznané nepříjemné strachování a trvá pouze po dobu jeho existence.

Pokud se úzkost objevuje v nepřiměřených situacích, pokud je nadměrné intenzity a četnosti, jedná se zde už o nemoc a je na čase rada odborníka.

Konečně jsem vyřešila úzkost. Stačil mi k tomu jednoduchý trik.


"Trpěla jsem úzkostí. Zjistila jsem, že léčivá houba hericium dokáže s úzkostí bojovat. A opravdu to vyšlo."

Pocity strachu a úzkosti jsou normální reakce na běžné situace v životě. To, že píšeme důležitý test z matematiky, nebo sedíme na zubařském křesle a máme zrychlený tep, potíme se a máme zrychlené dýchání je opravdu normální. Pouze úzkostné poruchy a stavy, které nemají žádný důvod, žádnou příčinu a brání nám v každodenní činnosti mohou vést nejen ke špatnému spánku, ale ohrožuje i partnerské soužití a hlodá naše fyzické i psychické zdraví.

Příčiny úzkostných stavů

Teorií proč vlastně úzkostné poruchy vznikají je spousta. Pokud bychom měli brát spíše psychologický podklad, nebyla by to až zas tak pravda. Velkou roli totiž hrají genetické a výchovné faktory a pak také biologické a existenciální faktory. Když bychom se podívali blíže pod pokličku každého faktoru zvlášť, zjistili bychom jejich závažnost, velikost a druh této  poruchy.

Velká většina úzkostí jako takových je přisuzována konfliktům či problémům z dětství. Zde docházelo zřejmě k omezující až přísné výchově, která mnohdy končila i tzv. šikanou. V dospělosti se člověk stává obětí vlastního stínu, objevuje se strach s velkým S a již zmiňovaná úzkost.

Další příčinou úzkostného stavu může být i nepříjemná až děsivá situace, jako je například autonehoda nebo přepadení. Při zmínce na tento nepříjemný zážitek může vyvolat nejen úzkost, ale i paniku. Další situace jako obava z nemocí, z davu lidí, z cestování dopravními prostředky a mnoho dalších.

Co také může způsobovat úzkost je špatný spánek, tedy nespavost. Tito jedinci se většinou něčím trápí, hodně přemýšlejí a jejich nedostatečné spaní jim přivodí stavy úzkosti a deprese. Někdy se z toho může stát doslova začarovaný kruh a člověk pak neví, kudy z něj ven. Pokud trpíte nekvalitním spánkem, je tady řešení.

Mluvte o problému…

Vždy je vhodným a osvědčeným řešením o problémech mluvit, ať už jsou to osobní, pracovní nebo ty psychické. Mluvit o úzkostných stavech dává člověku sílu bojovat sám se sebou. Jakýkoliv podpůrný rozhovor ať už s odborníkem nebo s kamarádem je skvělou terapií pro jedince, které úzkost postihuje.

Není se za co stydět. Není to hanba. Jsme jen trochu víc zranitelní….

Mnohým pomáhá práce, jakákoliv. Jiným dělá dobře pohyb, sport, který vyčistí hlavu a nepřenáší úzkostlivé myšlenky.

Úzkostná porucha je totiž často provázena naší vnitřní únavou, tíhou problémů, depresemi, propadem našeho sebehodnocení a tak není divu, že vlídnou podporu, pomocnou ruku či přátelské objetí potřebujeme jako sůl.

Takže…..mluvme o problému, mluvme co nás trápí, mluvme, proč máme špatné spaní….

Pokud vás trápí špatný spánek, tipy a triky, jak lépe spát uvádíme zde.

Konečně jsem vyřešila úzkost. Stačil mi k tomu jednoduchý trik.


"Trpěla jsem úzkostí. Zjistila jsem, že léčivá houba hericium dokáže s úzkostí bojovat. A opravdu to vyšlo."

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0