​Bolest hlavy

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Asi každý už někdy zažil bolest hlavy. Ta může vznikat z různých důvodů a příčin je mnoho. Aby byla léčba úspěšná, je třeba určit správnou diagnózu, ale i charakter a přidružené faktory, které souvisí například s počasím a neurologickými příznaky a podobně.

Pro upřesnění můžeme tyto nepříjemnosti rozdělit do dvou hlavních skupin.

Všude samé elektronické zařízení, pořád jen sedíme a máme málo pohybu. Naše oči a hlava na toto nejsou zvyklé.

Primární bolesti

Tyto tupé bolesti se vyskytují samostatně a bez zjevných vnějších příčin. Intenzivní bolest, která je doprovázena někdy i jinými nepříjemnými znaky bolesti, může (ale nemusí)signalizovat i závažné onemocnění. Primární bolest hlavy je daleko častější než sekundární.

Tyto bolesti jsou také nazývány tenzní bolesti a pacient ji pociťuje oboustranně a po celé hlavě. Intenzita bolesti se rozvíjí postupně, je tupá a člověk pociťuje někdy i malátnost, pocit zvracení a pulsující bolestná místa od čela k týlu. Velmi často je tato utrpení popisováno jako svíravá bolest, kdy má člověk pocit, že by se mu v tu chvíli hlava měla rozpůlit. Jde především o migrénu či tzv. Hortnův syndrom.

Jak jsem vyřešil bolesti očí a hlavy jednou provždy


"Trápily mě suché oči, dráždivé oči, cítil jsem se unaveně. Necítil jsem se dobře. Nyní jsem to už vyřešil"

Migréna, která patří k nečastějším případům bolesti hlavy, je velmi nepříjemnou záležitostí a pacienta ochromí mnohdy i na 3 dny. Spouštěcí mechanizmus migrény spočívá například ve velké fyzické i psychické zátěži, stresu, vyčerpanosti, nedostatku spánku, ale mohou to být třeba i hormonální a dědičné faktory. Migrénou navíc trpí většinou ženy než muži a ustát tuto nepříjemnost je opravdu oříšek.

Hortnův syndrom je bolest hlavy na spáncích a tady většinou trpí muži. Bolest se objevuje spíše v určitých bodech jednoho místa. Obvykle to bývá jedna polovina hlavy a také oblast kolem oka.
Opakovaně probíhá v záchvatech a její intenzita je pár minut až po hodiny. V mnohých případech může dojít i k několika záchvatům denně a bolest se může stupňovat.

K léčbě primárních bolestí hlavy jsou nejvhodnější dostupná analgetika,ale i účinné léky specifické proti migréně (např. tzv. triptany), které jsou vázány na lékařský předpis. Za zmínku ale také stojí přírodní léčba v podobě bylinek. Účinná je kopretina řimbaba, zázvor nebo majoránka.

Sekundární bolesti

Tyto bolesti jsou vyvolány buď nějakým onemocněním (např. chřipka) či zraněním. Pokud je bolest dlouhodobá a často se vrací nebo naopak jde o bolest bez zjevné příčiny, je samozřejmě nutné vyhledat lékaře. Sekundární bolesti jsou velmi často doprovázeny horečkou nebo ztuhnutí šíje.

Tyto bolesti může vyvolat i jídlo nebo nápoje. Například pokud jste pravidelný milovník kávy a vynecháte nějaký den šálek, bolest se může dostavit z nedostatku kofeinu, který je v kávě obsažen. Bolest nás může také překvapit při nedostatku tekutin nebo při hladovce, kdy je na vině nízká hladina cukru v krvi.

Nejčastější bolesti hlavy z těch sekundárních je potom zapříčiněná napnutým, ztuhlým svalstvem na krku.

I tady lze použít proti bolestem dostupná analgetika nebo lze prozkoumat zahrádku, zda v ní náhodou neroste meduňka, máta, kozlík lékařský nebo zemědým. To jsou totiž bylinky, které nám pomohou bolest utlumit. A když ne utlumit, tak alespoň zmírnit.

Bolest hlavy je dnes bohužel běžnou záležitostí a postihují tři čtvrtě populace. Přijde to v nejméně vhodný okamžik a pak už se člověk na nic nezmůže. Předcházet jí mnohdy ani nejde, ale pokud máme možnost se bolesti hlavy zbavit jednou provždy, udělejme to! Nemusíme si přece nechat otravovat život touto někdy až krutou záležitostí.

Na závěr uvádíme tipy, jak se zbavit bolesti hlavy:

  • důležitý je zdravý spánek (jak odpovídající čas tak kvalita, více o tom zde)
  • je třeba se vyhnout stresu,
  • nezdravému životnímu stylu,
  • hlučného každodenního prostředí,
  • věnujme se procházkám v přírodě,
  • nerozčilujme se,
  • pijme hodně vody.

Život se nám bude potom zdát kvalitnější a krásnější.

Jak jsem vyřešil bolesti očí a hlavy jednou provždy


"Trápily mě suché oči, dráždivé oči, cítil jsem se unaveně. Necítil jsem se dobře. Nyní jsem to už vyřešil"

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0