​Zdraví z přírody

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Naše propojení s přírodou je základem pro naše zdraví a pohodu. Naši předkové byli vždy propojeni s přírodou, daleko více než naše generace. Zdraví z přírody pro ně byla samozřejmost. Může to znít jako samozřejmost, že příroda je důležitá, ale spoustu lidí na to v dnešní době ani nepomyslí.

Naše tělo bude doslova reagovat jinak, pokud budete např. v lese nebo pokud jste uzavření v betonové budově. Pokud se jen podíváte s okna na přírodu, vaše tělo se hned uklidní a bude více v pohodě. Naproti tomu si vezměte ten rozdíl, pokud se podíváte z okna na rušnou ulici. V tělu to vyvolá jen další stres.

Lidé byli propojeni s přírodou po miliony let. Léčili se pomocí přírody i pomocí divoce rostoucích rostlin. Vstávali se svítáním slunce a šli spát, když slunce zapadalo.

Nyní je kolem nás všude samá technologie a může se zdát, že toto propojení s přírodou již nepotřebujeme, ale opak je pravdou. Naše tělo touží po tom být v přírodě a konzumovat potravu, která je přímo z přírody. Nechce chemicky upravené produkty z továrny.

VÍCE ENERGIE KAŽDÝ DEN


Rád sportuji a extrakt z cordycepsu mi dává "to něco navíc" oproti ostatním. Jsem skeptický člověk, ale výzkumy mě přesvědčily, že to nebude nějaký blaf. Cítím, že mám více energie, než předtím, ale musí se to užívat denně, jinak požadovaný efekt nepocítíte.

Stále více dáváme přednost našim obrazovkám – TV, mobily, tablety a stále méně trávíme čas v přírodě. Podle výzkumů v tom je jasná korelace, že se stále více objevují případy chronické únavy, deprese a letargie. Zdraví z přírody je opravdu pro nás důležité.

Může nám příroda opravdu zvýšit naše štěstí?

Funkční magnetická rezonance mozku (fMRI) ukazuje, že příroda je pro nás jako kapka morfinu pro náš mozek. Vyvolává hormony, jako jsou dopamin, díky kterému se cítíte šťastnější.

Studie ukázaly, že pokud lidé žijí v prostředí, kde je více zeleně, dokáží se rychleji dostat ze stresu.

Může vám příroda pomoci se lépe zotavit z nemoci nebo ze zranění?

Zdá se, že pokud se díváte na překrásnou přírodu, máte u sebe domácího mazlíčka nebo máte doma květiny, tak vám to pomůže se cítit méně deprimovaný, zmírní bolest a budete mít více energie.

Jedna studie ukázala, že pacienti v nemocnici, kteří měli výhled na stromy, byli daleko kratší dobu v nemocnici a měli méně pooperačních problémů.

Pomůže vám příroda s vaším mozkem?

Pokud jste jako já, tak dlouhá doba před monitorem nebo u mobilu mi způsobuje únavu a bolest hlavy. Naproti tomu pobyt v přírodě mě dodá energie a příjemné pocity pohody.

Studie ukazují, že to platí pro většinu lidí. Pobyt v přírodě může zlepšit vaši schopnost se soustředit, mít více energie, lepší paměť a náladu.

Je venkovní cvičení to nejlepší?

Pro spoustu lidí je cvičení hrozně namáhavé. Zdá se ale, že cvičení venku je pro většinu lidí daleko jednodušší. Pokud cvičíte nebo běháte venku, tak to bude pro vás daleko jednodušší.

Může propojení s přírodou zvýšit tvoji imunitu?

Příroda vám zajistí, že se budete cítit lépe, ale také vám zajistí, že vám bude lépe. Jeden z důvodů je prvek v přírodě, který se jmenuje fytoncid a ten snižuje stresové hormony a depresi.

Další důležité prvky v přírodě jsou negativně nabité ionty, které jsou v čistém vzduchu. Ty snižují stres a zlepšují práci vašeho mozku. Mají také antioxidační účinky, což je skvělé pro vaši imunitu.

Těchto iontů je velmi málo ve znečistěném prostředí nebo v uzavřených prostorech.

Už jste přesvědčený jako já, že zdraví z přírody je pro vás skvělá věc?


Chcete se propojit s přírodou nyní? Zde pár rychlých tipů

  • Mějte fotky přírody kolem vás
  • Běžte na procházku
  • Cvičte venku
  • Jeďte na celý víkend někam do přírody
  • Dostaňte do sebe negativní ionty z přírody

VÍCE ENERGIE KAŽDÝ DEN


Rád sportuji a extrakt z cordycepsu mi dává "to něco navíc" oproti ostatním. Jsem skeptický člověk, ale výzkumy mě přesvědčily, že to nebude nějaký blaf. Cítím, že mám více energie, než předtím, ale musí se to užívat denně, jinak požadovaný efekt nepocítíte.

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0