​Jak snížit cholesterol

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Ptáte se jak snížit cholesterol? Není to tak složité, stačí následovat rady uvedené níže.

Vysoký cholesterol trápí mnoho lidí. Je potřeba si ale uvědomit, že existují 2 typy cholesterolu. Ten „hodný“ HDL a ten „zlý“ LDL. Důležité je začít řešit váš cholesterol co nejdříve, protože ten „zlý“ cholesterol je jedním z rizikových faktorů ohrožujících srdce a celý srdečně-cévní systém.

Cholesterol vzniká v játrech a má mnoho důležitých funkcí. Například pomáhá udržet stěny vašich buněk flexibilní a je potřeba k vytvoření několika hormonů.

Nicméně, stejně jako cokoliv v těle, příliš mnoho cholesterolu nebo cholesterolu na špatných místech vytváří problémy.

Jak jsem snížila svůj cholesterol pomocí jednoduchého triku


"Cítím se nyní daleko lépe, protože jsem objevila léčivé houby. Houba chaga mi snížila cholesterol a zlepšila náladu."

Stejně jako tuky se cholesterol nerozpouští ve vodě. Místo toho jeho transport v těle závisí na molekulách nazývaných lipoproteiny, které v krvi přenášejí cholesterol. Dále přenášejí také tuky a vitamíny rozpustné v tucích.

Různé druhy lipoproteinů mají různé účinky na zdraví. Například vysoká hladina lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL) vede k usazování cholesterolu ve stěnách cév, což může vést k ucpaným tepnám, mrtvici, infarktu a selhání ledvin.

Naproti tomu lipoprotein s vysokou hustotou (HDL) pomáhá udržovat cholesterol mimo stěny cév a pomáhá předcházet těmto chorobám.

Existuje mnoho způsobů jak snížit cholesterol. My jsme se ale soustředili na to jak ho snížit přírodní cestou. 

Co pomáhá na snížení cholesterolu?

1) Zaměřte se na mononenasycené tuky

Zde uvádíme zdroje mononenasycených tuků

  • Olivy a olivový olej
  • Ořechy
  • Avokádo

2) Použijte polynenasycené tuky, zejména Omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou zvláště zdravé pro srdce. Nacházejí se v mořských rybách (makrela, losos) nebo v doplňku stravy - rybí tuk a krill olej. Dalších zdrojem jsou některé ořechy.

  • Vyhněte se trans tukům
  • Jezte rozpustnou vlákninu

Mezi nejlepší zdroje rozpustné vlákniny patří fazole, hrách a čočka.

3) Cvičte

Cvičení je prospěšné pro zdraví srdce. Nejenže zlepšuje fyzickou zdatnost a pomáhá bojovat proti obezitě, ale také snižuje škodlivé LDL a zvyšuje prospěšnou HDL.

4) Zhubněte (pokud máte nadváhu)

5) Nekuřte

Kouření zvyšuje riziko onemocnění srdce několika způsoby. Jedním z nich je změna toho, jak tělo zpracovává cholesterol. Toto se vztahuje spíše na tabákový dehet než na nikotin.

6) Medicinální houby dokáží snížit cholesterol

Medicinální houby jsou skvělé pro snížení cholesterolu pro jejich vysoký obsah vlákniny a proteinu. Obsahují také látky pro jeho snížení: triterpeny a beta-glukany. Tyto látky dokáží snížit ten zlý LDL cholesterol.

Reishi houba, také známá jako ganoderma lucidum a lingzhi, je houba, která roste v různých horkých a vlhkých místech v Asii. Po mnoho let tato houba byla základem ve východní medicíně.

Například houba reishi se používá mimo jiné pro snížení vašeho cholesterolu a je to skvělá volba jako prevence proti infarktu a mrtvici.

Chcete to více vysvětlit? Houba reishi funguje jako prevence, díky tomu, že obsahuje vysoký počet zdravých látek. Patří k nim kyselina ganoderová, kumarin, mannitol, polysacharidy a steroly. Lékaři se domnívají, že ganoderické kyseliny snižují triglyceridy v krvi, snižují krevní tlak a odstraňují nadměrný cholesterol z krve a dokonce pomáhá na úpravu arytmie.

Léčivé houby přirozeně snižují LDL "špatný" cholesterol a také chrání před tvrdnutím tepen. Tyto dvě věci jsou rizikovými faktory pro srdeční onemocnění. Současně také zlepšují hladiny HDL "dobrého" cholesterolu. Phytonutrienty zabraňuje tomu, aby se buňky přilepily k stěnám cév a vytvořily plaky. To vede ke zdravé hladině krevního tlaku a lepšímu oběhu.

V léčivých houbách existuje několik molekul, včetně triterpenoidů, polysacharidů a peptidoglykanů, které jsou prospěšné pro zdraví a snížení cholesterolu.

Abychom to shrnuli. Takže jak snížit cholesterol? Jezte zdravě, cvičte, nekuřte a jako bonus můžete sáhnout po medicinálních houbách jako je reishi.

Jak jsem snížila svůj cholesterol pomocí jednoduchého triku


"Cítím se nyní daleko lépe, protože jsem objevila léčivé houby. Houba chaga mi snížila cholesterol a zlepšila náladu."

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0