​deprese

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Deprese. Slovo, které jsme již v životě už několikrát slyšeli a mnozí určitě i zažili, nemá žádnou velikost, ani váhu, ale přitom je bezedná. Rozrůstá se a sílí. A někdy člověk nemá sílu jí jakkoliv vzdorovat.

Jde o jakousi biologickou poruchu mozku a tak jako všechna jiná onemocnění může i sklíčenost udeřit bez zjevné příčiny a v nevhodnou chvíli. Je mnoho faktorů, které se na tom mohou podílet a pro pořádek je dobré uvést, že určitě nejde o nějaký projev selhání člověka nebo duševní lability jedince.

Konečně jsem vyřešila deprese. Stačil mi k tomu jednoduchý trik.


"Trpěla jsem depresemi. Zjistila jsem, že léčivá houba hericium dokáže s depresemi bojovat. A opravdu to vyšlo."

Co odstartuje depresi?

Ke vzniku mohou přispět dokonce i genetické faktory, které pravděpodobně podmiňují vznik biochemických poruch v mozku. Není to však pravidlem, že pokud jeden či oba z rodičů onemocněli během života na depresi, musí tím trpět i jejich potomek. Stejně neplatí, že každý, kdo tím trpí, ji musel zdědit od svých předků.

V mnohých případech se jedná o vážnou životní ztrátu, kdy se deprese probudí. Ne vždy tomu tak ale je. Mohou ji vyvolat určité životní změny, které se navenek chovají jako obyčejné nebo dokonce i milé. Jako příklad můžeme uvést narození dítěte, povýšení v zaměstnání nebo dokonce i náhlé zbohatnutí.

Dalším faktorem, který sklíčenost odstartuje je stres a nervozita. Moderní uspěchaná doba si žádá pozornost, péči, materialismus, pracovní nasazení a časovou flexibilitu. Ne všechno a ne vždy je možné zvládat. K tomu se přidá starost o rodinu a z malých problémů se stávají větší. Deprese pak už klepe na dveře a my ani nevíme, co s ní dělat.

Osobní či pracovní neúspěchy se pak také v mnohém řeší například alkoholem a člověk je nucen vyhledat pomoc odborníka.

Pomoc?

Deprese je vlastně nemoc a v některých případech jde i o vážnou nemoc, která pokud se neléčí, může skončit i tragicky.

Je chybou depresi tajit či přetvařovat se, mnozí lidé si však svůj skutečný stav nemusí uvědomovat či připouštět. I proto je dobré, pokud s lékařem komunikují i lidé z pacientova blízkého okolí. Psychiatrovi to pomůže udělat si komplexnější obraz o jeho stavu. Některé formy deprese se navíc projevují zejména fyzickými příznaky a imitují tak jiné zdravotní problémy – například zácpu či bolesti hlavy.

Velkou chybou je depresi tajit nebo se přetvařovat, že neexistuje. Lidé, kteří trpí depresemi si často ani neuvědomují, že jsou nemocní. Návštěva lékaře je pak opravdu nutná, aby nedošlo k většímu prohloubení deprese.

Návštěva odborníka, například psychologa, nám může pomoci odbourat nejen depresi, ale i stres a napětí. Velkou úlevu pocítíme již při rozhovoru s ním, dokážeme se odpoutat a můžeme s ním hovořit o všem, co nás trápí. Samotná psychoterapie obvykle pomáhá při lehčích formách onemocnění. V kombinaci s léky se však zvyšuje její účinnost. Deprese tak může pomalinku ustupovat a my se můžeme cítit volnější a vyrovnanější.

Jak depresi předcházet?

V případě, že jsme již pacienti a užíváme léky na léčbu deprese, je důležité léčbu nepřerušit. Může to způsobit rychlý návrat příznaků deprese. Proto léčba musí pokračovat ještě nějaký čas po vymizení příznaků.

Stres hraje velkou roli při vzniku, tak i při udržování deprese. Proto je důležité naučit se stresu předcházet.

Na závěr přinášíme tipy, jak depresi předcházet nebo jak se z í dostat. Může pomoci zdánlivě obyčejná věc, kterou když budeme pravidelně dodržovat, nemusíme se bát, že nás deprese opět navštíví. Mezi tyto vhodné podněty patří například:

  • zdravý spánek (jak odpovídající čas tak kvalita, více o tom zde)
  • pravidelný odpočinek (aktivní i pasivní),
  • rodinné rituály, jako je výlet, společné stolování, láskyplné vztahy v užší i širší rodině,
  • pravidelné ranní vstávání s krátkým cvičením a vlažnou sprchou,
  • dostatek přátel,
  • vyhýbání se alkoholu, kouření, nepřiměřenému spěchu,
  • navštěvování kulturních akcí,………

Konečně jsem vyřešila deprese. Stačil mi k tomu jednoduchý trik.


"Trpěla jsem depresemi. Zjistila jsem, že léčivá houba hericium dokáže s depresemi bojovat. A opravdu to vyšlo."

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0