​Čaga účinky

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Teprve nedávno vědci potvrdili to, co se vědělo již po staletí. Medicinální houby (čaga účinky) obsahují velmi účinné látky pro člověka vytvořené přírodou.

Některé z těch nejlepších, nejzdravějších a nejsilnějších potravin na světě lze snadno v přírodě přehlédnout. Je to způsob, jakým si příroda udržuje své tajemství. Čaga je jednou z těch potravin. Říká se ji král hub.

Čaga (rezavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake) je dřevokazná chorošovitá houba, která roste obvykle na břízách v chladnějším podnebí po celé severní polokouli. Na první pohled houba nevypadá moc lákavě; ve skutečnosti ani nevypadá jako houba vůbec! Vzhled však může občas klamat.

To hlavní, co ale čaga přináší,  jsou její účinky. Čaga je jedna z nejvíce zkoumaných léčivých hub na světě.

Chaga na lepší imunitu


Chaga fantastický posilňovač imunity! Ať žijou houby!


Chaga zneškodnila náběh na nachlazení včera večer a dnes ráno.....

- uživatelé chagy

Čaga účinky

Adaptogen – Čaga je jedinečný adaptogen (metabolický regulátor, který zvyšuje schopnost organismu adaptovat se na faktory okolního prostředí a odolávat stresu).

Antioxidační vlastnosti – Čaga má ve skutečnosti jedno z nejvyšších skóre ORAC mezi všemi jídly! A k čemu to je dobré? ORAC znamená „Oxygen Radical Absorbent Capacity” tedy “Radikální absorpční kapacita kyslíku”. Čím vyšší je skóre ORAC, tím vyšší je schopnost houby chránit tělo před volnými radikály. Také to znamená, že čaga je jedním z nejlepších zdrojů antioxidantů. (1)

Snížení zánětů – Ukázalo se, že čaga snižuje zánětlivost (2). Čaga také ukázala, že napomáhá přirozené schopnosti těla reagovat na záněty.

Antibakteriálními a antivirové vlastnosti

Modulátor imunitního systému – Čaga pomáhá podpořit náš imunitní systém (3). Houba čaga zlepšuje celkovou imunitu těla, bojuje proti virům, bakteriím a dalším škodlivým patogenům. Výzkumy ukazují, že Čaga může optimalizovat celkový výkon imunitního systému. Ve studiích se ukázalo, že čaga účinky umí posílit imunitní systém produkováním některých imunitních buněk, jako např. interleukin 6 (IL-6) a T lymfocyty. Tyto látky pomáhají regulovat imunitní systém a zajišťují, že vaše tělo bude bojovat se všemi bakteriemi a viry. Výzkum ukázal, že extrakty čagy mohou stimulovat slezinné lymfocyty, které mohou mít přímé pozitivní účinky na funkci imunitního systému.

Prostředek k posílení žaludečně-střevního traktu

Zlepšuje fyzickou výkonnost – Ve studiích čaga výrazně zlepšila fyzickou výkonnost u testovaných jedinců. Jedna studie zveřejněná v roce 2015 zjistila, že když myši dostaly čagu, dokázaly plavat déle (ano, myši mohou plavat!). Glykogen (palivo) se zvýšil ve svalech, tak i v játrech, zatímco kyselina mléčná se v krvi snížila. Dejme to dohromady a máme recept na menší únavu a lepší vytrvalost. (4)

Obsahuje polysacharidy (beta-glukany) a triterpeny.  Jako vždy, naše čisté extrakty neobsahují žádné cukry a další nežádoucí látky

Podporuje vnitřní a vnější odolnost vůči stresu.

Zdroje:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17666849
  2. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378874105002564?via%3Dihub
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3774877/
  4. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0254627215301266

Chaga na lepší imunitu


Chaga fantastický posilňovač imunity! Ať žijou houby!


Chaga zneškodnila náběh na nachlazení včera večer a dnes ráno.....

- uživatelé chagy

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0