Bolest v podbřišku aneb 10 výhod medicinálních hub pro zdraví žen

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Chcete vyřešit bolest v podbřišku? Tak čtete dále, pravděpodobně trpíte stavem, který se nazývá hormonální nerovnováha.

Naše hormony jsou hlavním ovlivňujícím faktorem naší pohody. Hormony určují, zda jsme schopni být šťastný a nabitý energií. Ovlivňují naši náladu, trávení, úroveň stresu, spánkový cyklus, jestli jsme schopni se rozmnožovat, nabírat svaly, hubnout nebo bojovat proti chorobám a patogenům.

Lidé čelí spoustě problémům, právě kvůli nerovnováze hormonů.

Ať už mluvíme o produkci serotoninu ovlivňující naši náladu, nebo o regulaci kortizolu ovlivňující naši stresovou reakci. Dále i takové věci, jako početí dítěte.

Když nejsou naše hormony v rovnováze, zažíváme úzkost, depresi, neplodnost, nespavost, chronickou únavu, kardiovaskulární onemocnění, stárneme rychleji. Máme špatnou imunitu, metabolické onemocnění, psoriázu nebo střevní problémy.


U žen je hormonální nerovnováha stále častější. To vyústí do PCOS (syndrom polycystických vaječníků), endometriózy, neplodnosti, dominance estrogenů, menopauzy způsobující bolest, frustraci, nízké sebevědomí a zmatenost.

Optimalizace našeho endokrinního systému a obnovení rovnováhy našich hormonů je základem pro zdravý život. A zde přichází na řadu medicinální houby.

Houby na balanc hormonů

Medicinální houby pomáhají regulovat náš imunitní systém, zvýšit naši odolnost vůči stresu a pomáhají našim tělům s detoxikací.

Dále pomáhají na snížení zánětů v těle, což pomáhá snižovat nadbytek estrogenu.

Houba reishi je výborná na podporu jater a pomáhá odstraňovat škodlivé toxiny z našeho těla a je obzvláště prospěšná pro naše nadledviny.

Výzkum ukázal, že maitake, cordyceps a shiitake houby také pomáhají s filtrací krve, regulující detoxikaci, která nám umožňuje znovu vyvážit naše hormony.

Zejména maitake se ukázala, že je užitečná při obnově hormonální rovnováhy a zlepšením citlivosti na inzulín.

Houby a PMS 

PMS je jedním z těch termínů, které jsou příliš často využívány, aby popsaly každou emocionální reakci, kterou ženy dělají, bez ohledu na to, v jaké době v měsíci je.

PMS zahrnuje příznaky jako podrážděnost, výkyvy nálady, únavu a úzkost. Cordyceps, hericium a reishi jsou úžasné pro PMS.

Cordyceps je ceněn pro své schopnosti dodat více energie. Pomáhá bojovat proti únavě a obnovit energii.

Hericium může pomoci zklidnit nervy, zmírnit stres, pomoci s výkyvy nálady, depresemi, podrážděností a s úzkostí.

Houby pro PCOS & Endometrióza

PCOS (polycystický ovariální syndrom) nastává, když je u žen vyšší výskyt androgenů (mužských hormonů). To způsobí, že se naše hormonální rovnováha dostane do nerovnováhy. PCOS se projevuje jako pánevní bolest, růst vousů, akné, potíže s početím dítěte. Dále souvisí s metabolickým onemocněním – diabetem typu 2 a obezitou.

Maitake je užitečný pro ty, kteří trpí PCOS. Je to kvůli jeho prospěšné činnosti na citlivost na inzulín. Bylo prokázáno v nedávných studiích, že dokáže vyvolat ovulaci a regulovat menstruační cykly a tím snížit menstruační bolesti. Maitake pomáhá obnovit normální hladinu inzulínu, čímž snižuje zánět, což může pomoci snížit PCOS.

Endometrióza nastává, když tkáň začne růst v abnormálních místech uvnitř dělohy, jako je například na našich vejcovodech a vaječnících. To způsobuje nesmírnou bolest, abnormální a bolestivé období a neplodnost. Příčina endometriózy není známa.

Výzkum ukázal, že houba reishi může pomoci snížit zánět pánve, což je užitečné pro ženy trpící endometriózou, děložními myomy, dysmenoreou a zánětlivým onemocněním pánve (PID).

Houby mohou pomoci v menopauze

Ženy se musí přizpůsobovat mnoha životním a hormonálním změnám. Menopauza je jedno z těchto období a něco, čemu se nemůžeme vyhnout. Je to nevyhnutelná součást našeho vývoje a procesu stárnutí. Ale nemusí to být špatné!

Menopauza je známá pro pokles pohlavních hormonů, které posílají tělo do víru příznaků, jako jsou návaly horka, noční pocení a podrážděnost.

Výzkumy ukazují, že houby cordyceps může pomoci zmírnit příznaky nízkých estrogenů, jako je podráždění a výkyvy nálady, a to prostřednictvím stimulace uvolňování estrogenu (17B-estradiol).

Cordyceps je také dobře známý pro zvyšování libida a sexuální vitality.

Výzkum zjistil, že cordyceps také zabraňuje rozpadu MAO (monoaminooxidáza) - enzym, který štěpí serotonin (hormon štěstí). To znamená, že je schopen být déle v mozku a tím zlepšovat naši náladu a pocit štěstí.

Studie z roku 2010 ukázala, že ženy, které užívaly hericium po dobu 4 týdnů, snížily své stavy úzkosti a deprese.

Bolesti v podbřišku

V podbřišku leží důležité orgány jako močové ústrojí, tlusté střevo a ženské pohlavní orgány. Medicinální houby fungují jako prevence, pokud vás trápí opravdová bolest, jděte ihned k lékaři.

Houby na zvýšení libida

Cordyceps je tradičně známý pro zvyšování libida u mužů, ale neoficiální zprávy a studie v celé Číně uvádějí, že to samé se vyskytuje i u žen.

Nízké libido u žen je spojeno s hormonální nerovnováhou, stresem, léky, poklesem emocionální pohody a únavy.

Houba cordyceps je schopna výrazně zvýšit hladinu energie a reishi má kouzlo, které pomáhá zvládat stres a emocionální pohodu. Díky tomu jsou tyto dvě houby skvělé na sexuální život. Sex posiluje náš imunitní systém, psychickou pohodu a snižuje zánětlivost a stres.

Houby zvyšují plodnost

Neplodnost mezi páry se stává více otevřeně diskutovaným tématem. Důvodem může být životní styl a množstvím stresu, kterému jsme vystaveni.

Cordyceps sinesis byl využíván u IVF pacientů a u těch, kteří se potýkají s neplodností. Výzkum ukázal užitečnost cordycepsu při zvyšování plodnosti žen a zlepšování úspěšnosti IVF.

Předpokládá se, že tomu tak je, protože stimuluje produkci 17B-estradiolu (estrogen) různými cestami.

Tato aplikace posilování estrogenů má nejen blahodárné účinky na plodnost ženy, ale také na ženy v menopauze a starší ženy.

Negativní dopad stresu na plodnost je dobře známý. Takže využití přírodní antistresové rostliny - reishi, před přípravou a léčbou může snížit uvolňování kortizolu v těle a zmírnit zánětlivost.

Reishi může pomoci posílit nadledvinky a snížit stres u žen, které chtějí otěhotnět a snížit negativní dopad stresu na plodnost.

Houby během těhotenství

Reishi je obzvláště skvělé pro posilování imunitního systému a pro matky, které užívají reishi během těhotenství, uvádějí klidnější děti a méně komplikované porody.

Je také důležité poznamenat, že důkazy podporující používání a bezpečnost léčivých hub v těhotenství a kojení jsou omezené, tato skutečnost sama o sobě ztěžuje vyhodnocení rizik a přínosů jeho užívání. Vždy se poraďte se svým lékařem o jejich použití.

Houby po těhotenství

Využití cordyceps, chaga a reishi po těhotenství a při kojení může pomoci uzdravit tělo, oživit orgánové systémy a posílit imunitní systém. To pak může být pasivně přeneseno na naše děti, posilující jejich imunitní systémy.

Přidání léčivých hub do našeho režimu po těhotenství může přispět k posílení mikrobiomu a imunitního systému. Prevence je vždy lepší než léčba.

Boj s kandidou

Co je kandida - Kandida je druh houby, která se nachází v našem těle. Pokud jsme zdraví, nezpůsobuje žádné problémy. Pokud dojde k jejímu nadměrnému růstu, může to mít za následek kandidózu, která může způsobit různé potíže. Příkladem jsou afty, břišní otoky, chronický únavový syndrom, deprese, crohnova nemoc a syndrom dráždivého tračníku.

Ačkoli kandida je houbový organismus, léčivé houby mohou být využity jako součást v boji proti kandida, který zabije tuto nechtěnou patogenní kvasinku.

Shiitake, hlíva, outkovka pestrá a reishi vykazují ve studiích antifungální účinky. Ukazuje se také, že chitin - typ polysacharidu a nerozpustná vláknina, která se nachází v buněčných stěnách hub, může pomoci zabránit kolonizaci kandidy v mikrobiomu / střevní stěně.

Pokud chcete udělat ještě něco navrch, tak mimo konzumaci medicinálních hub zkuste ještě cvičení zvané hormonální jóga.

Houby pro zdraví žen

Jako ženy často dáváme blahobyt ostatních před svůj vlastní. Je důležité se starat o naše hormony, abychom byly schopni skutečně vlastnit naši silnou ženskou energii. Bolest v podbřišku je opravdový problém pro spoustu žen a doufáme, že tímto článkem je už vám jasnější, jak s tím bojovat.

Začlenění léčivých hub do naší každodenní rutiny, ať už je to čajová lžička ve vaší ranní kávě, čaji, smoothie, pečení nebo vaření, zajistí, že budeme schopni podporovat sebe a své zdraví co nejlépe. To nám umožní lépe se vypořádat se stresem, snížit hormonální nerovnováhu, obnovit živost a žít lépe náš život, vychovávat zdravější děti a být ladyboss, který přirozeně jsme!

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

731 209 018

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0