​Zdravá výživa

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Vybudovat si zdravé stravovací návyky není tak těžké, jak si spoustu lidí myslí. Zdravá výživa není lepší jen pro vaše zdraví, ale i pro vaši náladu. Základní je jíst stravu, která pochází z rostlin – zelenina, ovoce, celozrnné výrobky, luštěniny, ořechy a vyhýbat se potravinám, které jsou vysoce zpracované. Pokud jíte živočišné produkty, můžete přidat libové maso. Studie ukázaly, že lidé co takto jedí, snížili riziko srdečního onemocnění, diabetes a možná i rakoviny a dalších chronických onemocnění.

Základy

Existují spoustu stravovacích směrů, ale pokud si nevíte rady, zkuste na to jít jednoduše.  Chce to vyváženou stranu. Bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, vitamíny, minerály. Nepotřebujete eliminovat určité druhy potravin z vaší diety, ale spíše si vyberte ty nejzdravější z každé kategorie.

Bílkoviny 

Z posledních výzkumů vyplívá, že většina lidí by měla mít ve svém jídelníčku více bílkovin. To neznamená, že musíte jíst více masa. Existuje spoustu rostlinných zdrojů bílkovin.

Tuky

Ne všechny tuky jsou ty samé. Zatímco špatné tuky můžou narušit vaši dietu a zvýšit riziko mnoha onemocnění, tak zdravé tuky ochraňují váš mozek a srdce. Přidáním více zdravých tuků může pomoci zlepšit vaši náladu a shodit pár kil.

Vláknina

Konzumování více vlákniny vám pomůže snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Také může zlepšit vaši pokožku a shodit pár kil.

Sacharidy

Hlavní zdroj energie pro vaše tělo. Většina sacharidů by měla pocházet z komplexních nezpracovaných zdrojů (zelenina, celozrnné potraviny, ovoce). Ne z cukrů a zpracovaných sacharidů (jako je bílé pečivo atd.).

Jedl jsem zdravě, ale chtěl jsem mít ještě více energie, proto jsem zkusil léčivé houby


Jedl jsem celkem zdravě, ale stále jsem měl málo energie. Proto jsem do svého jídelníčku zařadil léčivé houby jako je cordyceps.

Zdravá výživa - Zde jsou naše tipy


Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem vlákniny

Vláknina zpomaluje vstřebávání jednoduchých sacharidů, takže mají menší efekt na inzulín a cukr v krvi. Snažte se zaplnit váš talíř ¾ potravinami s vysokým obsahem vlákniny. ¼ pak zbývá pro maso a ostatní zdroje proteinu.

Omezte sladká jídla, sladké nápoje a zpracované potraviny

Toto zahrnuje coly, bílé pečivo, sladké pečivo, sladkosti.. Tyto potraviny zapříčiní nárust vaší váhy. Zpracované potraviny mají málo vlákniny a bylo z nich vyjmuto spoustu živin.

Omezte nasycené tuky

Nasycené tuky v živočišných produktech všeobecně zvyšují hladinu LDL (špatného cholesterolu) a mají další nepříznivé efekty. Berte na vědomí, že tzv. trans tuky jsou ještě horší.

Konzumujte zdravé nenasycené tuky

Nacházejí se v ořechách, avokádu nebo kokosu.

Užijte si jídlo s rodinou a přáteli

Jíst zdravě by nemělo být namáhavé, ale měli byste si to také užívat. Mnoho kultur po celém světě zdůrazňují, jak je důležité si jídlo pořádně užít a vychutnat.

Jak začít jíst zdravěji?

Nemusíte ze dne na den začít jíst extrémně zdravě. Můžete postupovat krůček po krůčku. Nemusíte být na začátku perfektní. Zkuste každý den nebo týden vyměnit jednu nezdravou potravinu co pravidelně jíte za zdravější variantu.  Pokud začnete ze dne na den, tak to většině lidem moc dlouho nevydrží a začnou mít obrovské chutě a po čase to poruší a všeho nechají. Pokud zhřešíte, tak se nic neděje. Hlavně se kvůli tomu neubíjejte, to vám určitě nepomůže. Jakmile se zdravé potraviny stanou vaším návykem, tak už pro vás nebude vůbec složité se toho držet.

Soustřeďte se na to, jak se cítíte po jídle. Pokud sníte fast food, tak se určitě nebudete cítit nejlépe, spíše naopak. Budete unaveni a budete mít chuť si tak akorát schrupnout. Pokud začnete jíst zdravě, určitě na sobě pocítíte rozdíl, jak ve vaši energii, tak ve vaší náladě.

Přejeme vám mnoho úspěchů, aby se vám vše podařilo. Zdravá výživa nemusí být tak hrozná, jak si někdo myslí :) 

Jedl jsem zdravě, ale chtěl jsem mít ještě více energie, proto jsem zkusil léčivé houby


Jedl jsem celkem zdravě, ale stále jsem měl málo energie. Proto jsem do svého jídelníčku zařadil léčivé houby jako je cordyceps.

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0