​Čaj na spaní

Kde všude se můžete dočíst o léčivých houbách?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/houby-maji-nejruznejsi-lecive-ucinky-uzivejte-je-jako-prevenci-doporucuje-8028097

Kvalitní spánek je nezbytností

Dostatečný a kvalitní spánek je nezbytností pro naše tělesné, ale především duševní zdraví. Pokud nebudeme brát spánek za důležitou součást svého života, může se stát, že z našeho života pomalu vymizí klid a vyrovnanost, může dojít i ke zhoršení paměti, naše nálada bude na bodu mrazu a mohou se dostavit deprese. Nespavost se dá vyřešit jednoduchými radami našich babiček například pomáhá obyčejný čaj na spaní a nemusíme si tak hned kupovat prášky. Jsou nejen hodně návykové, ale vyřeší nám problém jen dočasně. Špatný spánek je zapříčiněn mnoha faktory, které nás dokážou pěkně potrápit. Může to být například počasí, které je jiné v létě a jiné v zimě, může to být samozřejmě stres, který je u mnohých z nás na denním pořádku, mohou to být zdravotní problémy, ale i jiné příčiny. Jistě se nám všem, kteří mají problémy s usínáním hodí několik rad a tipů, jak se dobře a zdravě vyspat.

Dobrý čaj z bylinek

Pokud máme rádi bylinkové čaje, jistě si přijdeme na své i v případě, že nemůžeme z jakéhokoliv důvodu usnout. Bylinkové čaje znali již naši předkové a dokázali si tak poradit nejen s nespavostí, ale i jiným neduhy. Znali dobře všechny bylinky, které mohli kdykoliv použít v případě, že měli zdravotní potíže.

Konečně už vím, jak na zdravý spánek


"Spím nyní daleko lépe a ráno se cítím, jako kdybych vypil 5 energy drinků"

Meduňka

Blahodárná meduňka zaručí nejen dobrý a kvalitní spánek, ale i velmi jasné a klidné sny. Čaj z meduňky patří k těm, které podporují celkové uklidnění organismu a připravuje ho tak na spaní. Uklidňuje naši nervovou soustavu a chutná skvěle třeba s malou lžičkou medu. Navíc tento čaj mohou používat i děti, není návykový, takže pokud nám naše dítko zkrátka nechce spát, můžeme mu udělat šálek lahodného meduňkového čaje, který jej nejen zklidní, ale i uvolní a přinese kvalitní spánek.

Třezalka

Mezi další bylinky, které se mohou použít jako čajová směs patří třezalka, která navíc působí proti úzkosti a depresím. O těch je jen malý krůček k nespavosti a právě čaj na spaní z třezalky nám může být v tomhle hodně nápomocný. Ovšem tady pozor, tato bylina není vhodná pro těhotné a malé děti.

Levandule, mateřídouška

Mnoho lidí ale jistě zná klasickou levanduli nebo mateřídoušku, ale zde nejsou vhodné jako nápoj, nýbrž se hodí do aromalampy nebo jako vonné polštářky, které si můžeme položit pod svůj polštář. Snaha rychle usnout se jistě posléze dostaví, ale chce to také být v klidu a bez zbytečných stresových situací.

Proč právě čaj na spaní

V dnešní hektické a uspěchané době se mezi námi najdou takoví jedinci, kteří pro samou práci ani neumějí odpočívat a spánek berou za něco, co nepovažují za důležité. Bohužel tak nahrávají nepřátelům duševního a fyzického zdraví a tím jsou vyčerpanost, podrážděnost, náladovost a kolaps. Tito jedinci pak spíše sáhnou po lécích na spaní, které jsou hodně návykové a řeší tuhle situaci jen dočasně. Stejně je bez lékařského předpisu v lékárně nedostanou a tak pokud nemají ani čas zajít si k lékaři, později se u nich objeví již zmíněná vyčerpanost, podrážděnost, náladovost a kolaps. Tyto případy špatného spaní se dají klidně řešit dobrým čajem z bylinek, který se dá pít i jen tak, neboť bylinky nepomáhají jen proti jednomu problému. Správně zvolený čaj může tak zásadním způsobem zlepšit náš spánek, uvolnit mysl a přispět ke zdraví.

Chmel jako rostlina vhodná k dobrému spaní

Chmel asi nikomu blíže představovat nemusíme. Všichni zřejmě víme, o jakou rostlinu jde. Nejenže podporuje trávení, ale je tradičně používán jako spolehlivý prostředek proti nespavosti. A když ještě připomeneme, že se z chmele vyrábí zlatavý mok, jakým je pivo, můžeme také s klidem říci, že i sklenka tohoto chmelového moku před spaním je vhodným prostředkem pro nespavost. Proto je podstatně lepší, uvařit si dobrý bylinkový čaj na spaní, který nás problému s nespavostí určitě zbaví, než užívat návykové léky, které mají jistě nežádoucí účinky, a které jsou návykové.

Spánek nám dodává energii na další den, načerpáme sílu, uvolníme se a zregenerujeme všechny své myšlenky. Snažme se proto dbát na dostatečně dlouhou dobu spánku a jistě se nám bude vstávat zase o něco lépe.

Konečně už vím, jak na zdravý spánek


"Spím nyní daleko lépe a ráno se cítím, jako kdybych vypil 5 energy drinků"

Naše mise

Chceme lidem co nejvíce ulehčit, aby udělali každý den něco pro své zdraví.

Chceme zlepšit tvůj život tím, že začneme od úplného základu a tím je kvalitní spánek a více energie každý den.

ZAVOLEJTE NÁM

777 818 720

Adresa

OnZeal s.r.o.
Jaurisova 515/4, Michle,
140 00,
Praha 4

0